رونمایی از ۶ ناو موشک‌انداز و الحاق ۳ بالگرد ضدزیردریایی و سطحی در ۱۰ آذر

فرمانده نیروی دریایی ارتش از رونمایی ۶ ناو موشک‌انداز و الحاق ۳ بالگرد ضد زیردریایی و سطحی و یک هواناو به این نیرو خبر داد.
خبرگزاری فارس: رونمایی از ۶ ناو موشک‌انداز و الحاق ۳ بالگرد ضدزیردریایی و سطحی در ۱۰ آذر

امیر حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش طی سخنانی اظهار داشت: ما تا مدار 10 درجه حضور پیدا کرده‌ایم و تمام تحرکات را رصد و مرزها را کنترل می‌کنیم.

سیاری تأکید کرد: تا امروز نزدیک 2 هزار کشتی را اسکورت کرده و 150 مورد درگیری شدید داشته‌ایم که در این راستا 22 کشتی خارجی را نجات داده‌ایم.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش دریایی ولایت 93 در اواخر آذرماه گفت: این رزمایش را از مدار 10 درجه شروع می‌کنیم و آن را توسعه داده‌ایم. همچنین در این رزمایش پدافند هوایی، نیروی هوایی ارتش، بسیج و سپاه نیز حضور دارند.

سیاری با اشاره به حضور ناوگروه‌های چینی و روسی در سواحل ایران اظهار داشت: وقتی ما با این ناوگروه‌ها تمرین مشترک انجام می‌دهیم یعنی باید هم‌وزن و ویژگی‌های مشترکی داشته باشیم. لذا آنها نیروی دریایی ما را قبول دارند و توانمندی ما را در شمال اقیانوس هند پذیرفته‌اند و حاضرند رزمایش‌های بزرگتری را با ما انجام دهند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تأکید کرد: در روز دهم آذر ماه در بندرعباس 6 فروند از ناوهایی که مجهز به سامانه‌های موشکی سطح به سطح برد کوتاه، متوسط و بلند شده‌اند، رونمایی خواهد شد.

وی افزود: همچنین در این روز 2 فروند بالگرد ضد زیردریایی و یک فروند بالگرد ضد سطحی که تعمیر اساسی شده است به نیروی دریایی الحاق می‌شود. از طرفی یک فروند هواناو نیز به یگان نیروی دریایی خواهد پیوست.

سیاری در پایان اظهار داشت: ما باید ساخت ناوشکن‌های مناسب برای حضور در اقیانوس‌ها را در دستور کار قرار دهیم.

منبع : فارس نیوز
/ 1 نظر / 19 بازدید
معرفت

سلام حسن آقا وبلاگ خوبی دارید تبریک میگم . اقتدار ما با تکیه به اهل بیت علیهم السلام است .