هدید داعش به آغاز جنگ در خیابان‌های اروپا

 

درحالی‌که پرچم سیاه داعــــــش اکنون در ۳۲۰ کیلومتری سواحل جنوبی اروپا دیده می‌شود، در ویدئویی جدید ۴ عضو فرانسوی این گروه خواستار پیوستن اروپایی‌های دیگر به آنها و عملیات تروریستی در خاک فرانسه شدند.

چند روز پس از آنکه مقام‌های فرانسه 2تبعه این کشور را در فیلم سر بریدن پیتر کاسیگ و ۱۸ نظامی سوری شناسایی کردند انتشار این فیلم بار دیگر نظرها را به اعضای اروپایی این گروه تروریستی جلب کرده است.در ویدئویی که گروه داعشمنتشر کرده اعضای این گروه که به زبان فرانسه حرف می‌زنند با آتش زدن پاسپورت‌های فرانسوی خود از دیگران می‌خواهند که به آنچه نبرد در خیابان‌های فرانسه خوانده‌اند بپیوندند.حداقل ۳ تا ۵ هزار خارجی در داعش فعال‌اند که اتباع کشورهای مختلف اروپا ازجمله فرانسه، انگلیس هستند و در میان آنها ۱۰۰ اسپانیایی نیز دیده می‌شوند.

در این ویدئو با عنوان «منتظر چه هستید؟» اعضای داعش از فرانسوی‌های دیگر می‌خواهند که به عراق و سوریه بیایند یا اگر نمی‌توانند در داخل فرانسه یا شهرهای دیگر اروپا دست به عملیات بزنند. در ویدئو منتشر شده یکی از اعضای داعش درحالی‌که مدارک هویت فرانسوی خود را به داخل آتش می‌اندازد می‌گوید: ما اعتقادی به شما و پاسپورت‌تان نداریم. اگر به اینجا بیایید با شما می‌جنگیم. یکی دیگر از اعضای داعش مشهور به ابواسامه الفرانسی هم از مسلمانان فرانسه که هنوز به داعش نپیوسته‌اند انتقاد می‌کند.

این در حالی است که گروه تروریستی داعش به تازگی شهر درنه لیبی را تصرف کرده‌ است که این گروه را در فاصله ۳۲۰ کیلومتری با سواحل اروپا قرار می‌دهد. شهر درنه با حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در ساحل دریای مدیترانه و نزدیکی مرز مصر قرار دارد. دولت فرانسه به‌صورت رسمی اعلام کرده که حداقل هزار نفر از اتباع این کشور در عملیات‌های گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه حضور دارند. در ویدئو قتل پیتر کاسیگ به همراه ۱۸ نظامی سوری 2تبعه فرانسه عضو داعش به نام‌های میکائیل دوس سانتوس و ماکسیم اوشارد ۲۲ ساله شناسایی شده‌اند.

مسئله‌ای که باعث نگرانی مقام‌های فرانسه شده این است که این افراد از خانواده‌های مسلمان فرانسه نبوده‌اند و به‌صورت ناگهانی جذب داعش شده‌اند. به گفته مقام‌های فرانسه ماکسیم اوشارد از خانواده‌ای متوسط در نورماندی فرانسه بوده که در ۱۷سالگی از طریق سایت‌ها جذب گروه‌های افراطی شده است.

این ویدئو تنها یکی از دعوت‌های داعش برای جذب افراد کشورهای اروپایی به این گروه تروریستی است. در ویدئوی وحشتناک سر بریدن ۱۸ نظامی سوری و یک امدادگر آمریکایی علاوه بر 2فرانسوی، 2تبعه انگلیس و یک تبعه بلژیک هم تاکنون شناسایی شده‌اند. در این ویدئو تنها یکی از قاتلان که با لهجه انگلیسی خود با نام جان جهادی شناخته می‌شود صورت خود را پوشانده است.

علاوه بر این فرد، یک انگلیسی دیگر و یک تبعه بلژیک شناسایی شده‌اند که در کنار اعضای فیلیپینی این گروه ایستاده‌اند. یک نظرسنجی که به تازگی در فرانسه انجام شده نشان می‌دهد که ۱۵ درصد از جمعیت این کشور به‌ویژه نسل جوان با اقدام‌های داعش علیه اروپا موافق هستند! براساس نظرسنجی مؤسسه ICM همچنین ۱۱ درصد جمعیت ۳۵ تا ۴۴ ساله انگلیس و ۴ درصد جمعیت ۲۵ تا ۳۴ ساله آلمان نظر مثبتی نسبت به داعش دارند. در آخرین ویدئو سربریدن‌های داعش برای نخستین بار اعضای این گروه بدون نقاب ظاهر شده‌اند که اروپایی‌ها نقش پررنگی در میان آنها دارند. داعش اکنون نشان داده قصد دارد جنگ روانی و عملیاتی خود را در اروپا گسترش دهد.

 
/ 0 نظر / 22 بازدید