دیدار مقام معظم رهبری با معلمان .....

جامعه‌ی معلمی کشور یک کار دشوار را با بازده مادی اندک برعهده گرفته
مواجهه‌ی تربیتی با نوجوان کار کوچکی نیست.
بخشی از انگیزه‌ی معلمی، عشق و محبت و احساس مسئولیت است.
از جامعه‌ی معلمی کشور سپاسگزاری می‌کنم.
مسئولان از مسائل مادی معلمان غافل نشوند. 
زبان علم فقط انگلیسی نیست.
اصرار بر ترویج انحصاری انگلیسی ناسالم است.
 زبان‌های دیگر مثل اسپانیولی، فرانسه، آلمانی و کشورهای شرقی هم زبان علمند.
 کشورهای دیگر جلوی نفوذ زبان بیگانه را می‌گیرند.
 نمی‌گویم از فردا آموزش انگلیسی را تعطیل کنیم، اما بدانیم چه می‌کنیم. 
«هویت مستقل» اولین چیزی است که باید در جوان پرورش دهیم؛ بعد از آن نوبت اقتصاد مقاومتی است.
بارها به مسئولان، عمومی و خصوصی تذکر داده‌ام اما الگوی مصرف اصلاح نشده است؛ این بچه پولدارهای نوکیسه که با آن  خودروهای کذایی در خیابان‌ها هستند به همین خاطر است. این را باید از کودکی یاد داد.
وقتی مقابل دشمن از نشان دادن قدرت بترسیم، دشمن پررو می‌شود.
 می‌گویند ایران در خلیج فارس رزمایش نداشته باشد؛ چه غلط ها!
از آن طرف دنیا می‌آید رزمایش برگزار می‌کند؛ خب بروید همان خلیج خوک‌ها، اینجا چه می‌کنید!؟ خلیج فارس خانه‌ی ما است. جای حضور ملت ایران است. این‌طور باید باقدرت‌های زیاده‌خواه مواجه شد. 

   + حسن - ٩:٢٧ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳٩٥

جایگزین استاد مطهری از نظر مقام معظم رهبری:

   + حسن - ٩:٢٥ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳٩٥

واکنش دکتر مهدی محمدی به سخنان ساختارشکنانه رئیس جمهور .....

دکتر مهدی محمدی تحلیل گر مسائل سیاسی به سخنان رییس جمهور اینگونه واکنش نشان داد.
اظهارات امروز رییس جمهور به این معناست که او می خواهد خیال مردم را راحت کند که کاری برای آنها انجام نخواهد داد. در واقع، از این دولت مطلقا انتظار "خدمت" نباید داشت. آقای روحانی می خواهد کل فضای سیاسی و انتخابات آینده را با تولید "دوقطبی" ببرد نه با "کار" برای مردم. به عبارت دیگر، برنامه "دعوا"ست نه "حل مسائل کشور"؛ حالا فرقی ندارد که نزاع بر سر زبان انگلیسی باشد یا گشت نامحسوس یا مسائل دیگر. البته همه اینها به شرطی است که آقای رییس جمهور بعدا ادعا نکند سخنرانی‌هایش را دیگران نوشته اند و او فقط از روی آنها خوانده است!
_____

#اخبارویژه_محرمانه در کانال 

https://telegram.me/akhbarevijeh

   + حسن - ٩:٢٢ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳٩٥

رهبرانقلاب کدام منطقه را برای برگزاری رزمایش آمریکایی‌ها مشخص کردند؟......

به بهانه اشاره رهبر انقلاب به خلیج خوک‌ها؛
خلیج خوک‌ها ناحیه ای در مرز کوبا و آمریکا است که بیش از 50 سال پیش (1961) جوخه‌ای نظامی متشکل از 1500 سرباز تعلیم دیده متعلق به سازمان جاسوسی آمریکا به آن حمله کردند که این حمله مقدمه عملیاتی کاملاً محرمانه برای سرنگونی حکومت تازه تاسیس فیدل کاسترو بود.

رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرهنگیان سراسر کشور با اشاره به دخالت آمریکایی ها در منطقه غرب آسیا و برگزاری مانورهای نظامی و رزمایش های دریایی با انتقاد صریح از حضور و دخالت نیروهای خارجی در منطقه و همچنین اظهارات مقامات نظامی آنها در رابطه با رزمایش های ایران در منطقه خلیج فارس فرمودند:
" می‌گویند ایران در خلیج فارس رزمایش نداشته باشد؛ چه غلط ها!. از آن طرف دنیا می‌آید رزمایش برگزار می‌کند؛ خب بروید همان خلیج خوک‌ها، اینجا چه می‌کنید!؟ خلیج فارس خانه‌ی ما است. جای حضور ملت ایران است"
بلاشک انتخاب این جمله هوشمندانه از سوی رهبرحکیم انقلاب در میان رسانه های جهان و همچنین مجامع نخبگانی بازخوردهای فراوانی خواهد داشت. بدین منظور گزیده ای از اتفاقات پیرامون خلیج خوک ها برای درک عمیق تر از هشدار رهبری معظم انقلاب ارائه می‌کنیم.

خلیج خوک‌ها کجاست؟ + عکس و فیلم///////آقای غلامی

  ادامه مطلب  
   + حسن - ٩:٢۱ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳٩٥

واکنش به سخنان ساختارشکنانه رئیس جمهور .......

سوابق اظهارات رییس جمهور از بی حرمتی و توهین به مردم و بی احترامی به اقشار مختلف مردم و گاها واکنش های نسنجیده بلافاصله بعد از بیانات رهبری انقلاب بیانگر قصد و انگیزه نفسانی رییس جمهور می باشد .

طبق معمول سخنان نسنجیده واکنشی شیخ حسن روحانی، گفته های اخیر وی درباره زبان انگلیسی، یک بحث مستقل و یک کنش علمی و نظری نیست که با استدلال ها و استنادات علمی و تاریخی به آن پاسخ دهند و فی المثل از فرجام ازخودباختگی های آتاتورکی و رضاخانی در مقابل فرهنگ غربی از او بپرسند، یا بخواهند نقش و جایگاه زبان انگلیسی را در پیشرفت علمی فرانسه و آلمان توضیح دهد، یا سوال کنند مگر کسی اساسا با آموختن انگلیسی مخالفت کرده است که جنابعالی اینگونه برآشفته اید؟

⚛ مسئله حسن روحانی زبان انگلیسی نیست. بنای او بر بی حرمتی است و تصورش این است که می تواند از طریق اهانت به مقدس ترین دستاورد حضرت امام، جایگاهی برای خود دست و پا کند.

⚛ تنها راه توقف این بی حرمتی ها نیز که بار اول نیز نیست، آنست که شخصیت های برجسته کشور از مراجع عظمی و روسای قوا تا دیگر بزرگان، درباره حد و اندازه حسن روحانی و عواقب این حرکات نسنجیده به وی هشدار و تذکر جدی و علنی دهند.


   + حسن - ٩:۱٩ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳٩٥

خدا حافظ فرمانده .....

 

افسران - خداحافظ

سردار ناظری فرمانده عملیات مقتدرانه دستگیری متجاوزین انگلیسی به آبهای خلیج فارس ک در واپسین ساعات روز پاسدار به رحمت ایزدی پیوست.


   + حسن - ٩:۱۱ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳٩٥

داعش؛ شاه کلید کاخ سفید در طرح خاورمیانه جدید....

با وجود اقدامات رسانه‌ای گسترده ایالات متحده مبنی بر تلاش شبانه روزی برای نابودی گروه تروریستی داعش و با گذشت پنج سال از اعلام موجودیت آن، کماکان هیچ اثری از تضعیف نقش آن در معادلات امنیتی غرب آسیا دیده نمی‌شود!

، چرا با وجود اقدامات رسانه‌ای گسترده ایالات متحده مبنی بر تلاش شبانه روزی برای نابودی گروه تروریستی داعش و با گذشت پنج سال از اعلام موجودیت آن، کماکان هیچ اثری از تضعیف نقش آن در معادلات امنیتی غرب آسیا دیده نمی‌شود؟ پاسخ به این سوال را باید در نقشه کاخ سفید برای این منطقه دانست. نشریه "فاریسن افرز" در شماره جدید خود صراحتا تضعیف و کمرنگ شدن نقش داعش در منطقه را موجب قدرت گرفتن دولت بشاراسد و به تبع آن، محور مقاومت دانسته و برهمین اساس، استراتژی ایالات متحده را در مدارا و حفظ داعش در این منطقه دانسته است.

این توافق بین سایکس(Mark Sykes) دیپلمات انگلیسی و پیکو(George Picot) دیپلمات فرانسوی در نه می 1915 تنظیم و توسط وزرای خارجه دو کشور امضا شد و به قرارداد "سایکس- پیکو" معروف است و هنوز مرزهای کشورهای عربی در چارچوب آن قرارداد تعریف می‌شوند. مرزها طوری تعیین شده بودند که کشورها دارای مذاهب و قومیت‌های مختلف باشند تا استخوان لای زخم برای روز مبادا حفظ شود. یک فرمانده داعش، در یک ویدیو پایان توافق سایکس- پیکو را اعلام کرد و رهبر داعش ابوبکر بغدادی، در جولای 2014 در یک سخنرانی در مسجد جامع‌النور موصل اعلام کرد که "این پیروزی خجسته تا آخرین میخ بر تابوت توطئه سایکس- پیکو؛ متوقف نخواهد شد." و در یک حرکت نمادین با بلدوزر، داعش مرز سوریه – عراق را، از بین برد. در این توافق، سوریه، لبنان و سیلیسیای ترکیه در کنترل فرانسه و فلسطین، اردن، مناطق اطراف خلیج فارس و بغداد به بریتانیا واگذار شد.

در این توافق آمده بود انگلیس و فرانسه به طور موثری این مناطق را کنترل خواهند کرد. این کنترل از طریق حکومت‌ها و مدیریت های سیاسی این کشورها که عرب خواهند بود، تحقق خواهد یافت. شمال سوریه و بین‌النهرین منطقه نفوذ فرانسه و عربستان و دره اردن منطقه نفوذ بریتانیا خواهند بود. بیت‌المقدس با مدیریت بین‌المللی اداره خواهد شد.

اصلاحات عمیق سیاسی که احتمالا می‌تواند عراق و سوریه را به کشورهایی با ثبات تبدیل کند، هنوز در هیچ کشوری آغاز نشده است. العبادی تلاش کرد تا آرام آرام چند قدم بردارد ولی ناکام ماند. "بشاراسد" حتی تلاش هم نکرد و صرفا بر نیاز کشورش به برگزاری یک انتخابات پافشاری کرد. پیشرفت در مبارزه علیه داعش نیز ممکن است تنها باعث سرکوب‌های بیشتر از سوی دولت‌های عراق و سوریه شود و مشوقی برای کسانی باشند که تنها راه حل در تولید مرزهای جدید می‌دانند.

جفری گلدبرگ، نویسنده و خبرنگار مجله اتلانتیک و خالق کتاب "زندانیان: داستان دوستی و ترور" در مقاله‌ای با عنوان نقشه جدید خاورمیانه به طور گویایی به راهبرد آمریکا در قبال کشورهای منطقه اشاره می‌کند: زمانی که ما برای روی آماده سازی نقشه همراه مقاله کار می‌کردیم، توهم و اغراق را کنار گذاشتیم. با این حال وقتی که امروز به آن می‌نگریم اصلا خیالی به نظر نمی‌رسد. ما تقسیم سودان به دو کشور را پیش بینی کرده بودیم. (اگرچه آنچه را که امروز سودان جنوبی می‌نامند، "سودان جدید" نام نهادیم.) ما "حزب اللهستان" را در بخشی از لبنان ایجاد کردیم که عملا امروز وجود دارد. شمال حزب اللهستان در کنار سواحل مدیترانه در سوریه "جمهوری علوی" قرار دارد.

این یکی از نتایج نیمه قابل قبول کوتاه مدت جنگ سوریه به رهبری بشاراسد است. همچنین در نقشه ما، سوریه مناطقی را به "دروزستان" واگذار می‌کند که در مناطق نزدیک به مرزهای "اردن کبیر" قراردارد. البته عراق هم به کشور تقسیم شده است و کشور کردستان کنترل مناطق کردنشین ترکیه را هم به دست گرفته است. یکی از الحاقات نیمه هوشمندانه به این نقشه- منطقه خودمختار بدون‌ها- است؛ چیزی که می‌توانست پیش از کودتای نظامی اخیر مصر و نقشه ارتش مصر برای حفظ صحرای سینا از قبایل جهادی در شبه جزیره سینا در آن منطقه تکمیل شود. من در آن مقاله منتقد بسیار جدی غرور امپریالیستی بودم که محرک تقسیم‌بندی سایکس- پیکو خاورمیانه توسط بریتانیایی و فرانسوی‌ها بود. اما با این حال به نظرم چینش سایکس- پیکو سهوا مترقی بود. سازندگان خاورمیانه جدید مردمی از اقوام مختلف و اعتقادات متنوع ( ویا جریان‌ها مختلف ازیک مذهب9 را در کشورهایی که قرار بود مدرن، چند فرهنگی و چند فرقه‌ای باشند قرار دارند.

کتمان حقیقت است که بگوییم خاورمیانه جایی نیست که چنین آزمایش‌هایی در آن موفق نشان داده است. فکر نمی‌کنم ارزش داشته باشد که سرمایه‌های امریکا و از آن مهمتر حیات امریکایی‌ها را برای اینکه عراق را یک کشور واحد نگه داریم به خطر بیاندازیم. البته مهم است که در طرح‌هایی که از ایجاد پایگاه‌های دائمی جهادی‌ها ممانعت می‌کند سرمایه گذاری کنیم و ایالات متحده باید در این مورد هوشیار باشد، هوشیارتر از چیزی که تا به حال بوده است. اما این که عراق باید کشور واحدی باقی بماند عاقلانه به نظر نمی‌رسد.

داعش؛ شاه کلید کاخ سفید در طرح خاورمیانه جدید

نشریه آمریکایی آتلانتیک در نوشته‌ای با عنوان "بعد از عراق" گوشه‌ای از اهداف آمریکا در تجزیه کشورهای منطقه را آشکار کرد. در نقشه‌ای که این نشریه به این مناسبت منتشر کرده است بخش غربی ایران به همراه بخش شرقی ترکیه و شمال شرقی سوریه تجزیه و تحت نام کشور کردستان نشان داده شده است.
بلوچستان نیز یک کشور مستقل شناخته شده و خوزستان و اهواز هم از ایران جدا و مستقل خواهند شد. در بخش‌هایی از نوشته جفری گولدبرگ مفسر سیاسی این نشریه خبری و سیاسی آمده است: کردها در عراق سالهاست که تحت ستم بوده‌اند. اما آنها به خاطر آرزوهایشان روزی به استقلال خواهند رسید. شاید هنگام جدایی کردستان از عراق خونهای بسیاری ریخته شود اما آنها در نهایت به اهدافشان خواهند رسید! اگر الان هم این امر تحقق نیابد روزی کشور کردستان محقق خواهد شد و آن روز گریزناپذیر است. به نظر می‌رسد که پروژه بعدی سیاست آمریکا تحریک کردها برای جدائی باشد. تجربه ثابت کرده است که آمریکا نمی‌تواند به طور مستقیم در ایران یا ترکیه مداخله کند به همین دلیل این کار را با واسطه انجام می‌دهد. پیش از این، واسطه آ‌مریکا در این زمینه صدام حسین بود و هم اکنون به نظر می رسد کردها از سوی آمریکا برای این کار درنظر گرفته شده‌اند.

تحلیل؛ یک اصل ثابتی در تاریخ بشر وجود دارد که جنگ‌ها وسیله تقسیم مجدد سرزمین‌ها بوده است. در همین یکصد سال اخیر؛ جنگ جهانی اول، هم در اروپا و هم در منطقه ما (توافق سایکس- پیکو) مرزهای جدیدی ایجاد کرد. جنگ جهانی دوم، در اروپا تغییرات جدیدی به وجود‌ آورد و در منطقه ما اسرائیل را خلق کرد و پاکستان را از هند جدا کرد که اسرائیل با تداوم جنگ‌ها، مرتبا مرزها را تغییر داد و پاکستان دوشقه شد. پس از فروپاشی شوروی، جنگ بالکان مرزهای جدیدی را ترسیم کرد که از یوگسلاوی، پنج کشور و جمعا هفت کشور جدید متولد شد. حالا، نوبت غرب آسیا است. این جنگ شروع شده است.
توطئه‌ها بسیار شناخته شده هستند و تقریبا مشابه به هم. هوشیاری ما برای جلوگیری از این توطئه‌ها، درایت، استراتژی و تاکتیک‌های جدیدی می‌طلبد.


   + حسن - ٩:۱۱ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳٩٥

خدا رزاق است :

   + حسن - ٤:۳٢ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٥ اردیبهشت ،۱۳٩٥

روز معلم مبارک .....

افسران - هزاران خفته از درس تو بیدار!

با درود و صلوات به ساحت بزرگ استاد بشریت حضرت ختمی مرتب، رسول نبی اکرم(ص) و سلاله مطهرش استاد آزاد مردان و آزاد زنان تا ابد..... روحی له الفداء


در فرصت روز گرامیداشت مقام معلم، مجالی شد که به یاد معلمان و اساتیدی که آموختن های زندگی بخش شان، چراغ راه شد و فکرت از نفش آنها تبلور یافت....، تکرار سپاس کنم.

   + حسن - ٤:۳٢ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٥ اردیبهشت ،۱۳٩٥

بچه‌ام فدای رهبر، فدای رهبری امام خامنه‌ای و امام خمینی(ره):


مادر جوان‌ترین تکاور شهید ارتش که چند روزی بیشتر نیست که به جمع شهدای حرم پیوسته است، با صلابت می‌گوید: بچه‌ام فدای اهل بیت(ع). بچه‌ام فدای رهبر، فدای رهبری امام خامنه‌ای و امام خمینی(ره). پسرم راه اینان را رفت. مجتبی می‌گفت: «امام خامنه‌ای اولین جایی که رفت ایرانشهر (یکی از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان) بود (ساواک او را به این منطقه تبعید کرده بود) و من هم می‌خواهم اولین منطقه‌ای که به‌انتخاب خود می‌روم ایرانشهر باشد.» از آنجا راهی حرم اهل بیت(ع) شد.

مادر است دیگر، شاید در روزهایی سعی کرد او را راضی کند که به فعالیت در مرزهای کشور اکتفا کند و همین‌جا بماند، اما کسی که مدتها آرزوی جهادی زیستن را در سر پرورانده بود، نمی‌توانست خود را محدود به جغرافیای شهرش بکند. مادر می‌گوید: گاهی سعی می‌کردم منصرفش کنم ولی همیشه می‌گفت: «مامان ما عاشق امام حسینیم.»، زینب‌وار رفت، عاشقانه رفت. این یک ماه آخر خیلی مهربان شده بود. خدا به من دختر نداده است. بچه من خواهر نداشت، اما همیشه خودش کمک‌دستم بود و می‌گفت: «دخترت هم می‌شوم».

   + حسن - ۱:٥٢ ‎ق.ظ ; جمعه ۱٠ اردیبهشت ،۱۳٩٥

روز ارتش جمهوری اسلامی ایران ....

 

روز ارتش جمهوری اسلامی ایران بر تمام رزمندگانی که رنج دوران برده‌اند مبارک، ان شاالله بتوانیم تلاش کنیم تا با ساختن ایران و حفظ دستاوردهای شما قدردانتان باشیم.


   + حسن - ۱:٥۱ ‎ق.ظ ; جمعه ۱٠ اردیبهشت ،۱۳٩٥

تجهیزات نظامی در رژه 29 فروردین روز ارتش ....

   + حسن - ۱:٤٩ ‎ق.ظ ; جمعه ۱٠ اردیبهشت ،۱۳٩٥

رونمایی بخشی از سامانه موشکی اس ۳۰۰/فیلم ....

   + حسن - ۱:٤٧ ‎ق.ظ ; جمعه ۱٠ اردیبهشت ،۱۳٩٥

ولادت جوادالائمه (ع) .....

ولادت دُردانه علی بن موسی الرضا (ع)، جوادالائمه (ع)

   + حسن - ۳:٢۸ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢ اردیبهشت ،۱۳٩٥

ارتش از زبان رهبر انقلاب ....

رهبر انقلاب:


برخی ارتشها در منطقه ما از یکسال قبل با تمام توان به یمن تهاجم کرده و کاری هم از پیش نبرده‌اند.


 ارتشها در ظاهر توان عملیاتی و نظامی بالایی دارند اما در میدان عملیات فقط نظامی گری صِرف، و بی منطقی و بی رحمی در دستور کار آنها است.


عملکرد ارتش امریکا در عراق و افغانستان نمونه بارز ارتشهایی با هویت نظامی‌گری صِرف است.


چنین نیروهای مسلحی اگر در میدان عملیات کم بیاورند، ابایی در استفاده از نیروهای جنایتکار حرفه ای همچون «بلک واتر» ندارند.


تنها نیروی مسلح جهان که هم «مکتبی» است و انگیزه های معنوی دارد و هم «کارایی» دارد و در کشوری برخوردار از «استقلال سیاسی» عمل می کند، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند.


با افزایش توان عملیاتی نیروهای مسلح که مجموعه ای از سازماندهی، تجهیزات، آموزش و پشتیبانی است، در کنار ارتقای توانایی های معنوی که فراتر از واجبات و مستحبات دینی است و باید در اعماق قلب نیروها بوجود آید، نیروهای مسلح احساس قدرت واقعی بدست خواهند آورد.

   + حسن - ۳:٢٥ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢ اردیبهشت ،۱۳٩٥

سرهنگ شدن افتخار ماست ....

   + حسن - ۳:٢٤ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢ اردیبهشت ،۱۳٩٥

ولادت امام علی علیه السلام و روز پدر مبارک

   + حسن - ۳:٢٢ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢ اردیبهشت ،۱۳٩٥

آرزوی کافران .....

لْیَأْخُذُوا حِذْرَهُمْ وَ أَسْلِحَتَهُمْ وَدَّ الَّذینَ کَفَرُوا لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ أَسْلِحَتِکُمْ وَ أَمْتِعَتِکُم

 آیه  102 سوره مبارک نساء

آنْها باید وسایل دفاعى و سلاح هایشان را با خود حمل کنند; (زیرا) کافران آرزو دارند که شما از سلاح ها و متاع هاى خود غافل شوید ویک باره به شما هجوم آورند


   + حسن - ۳:٢٠ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢ اردیبهشت ،۱۳٩٥

استان خوزستان(۱) مبارزات(۱) اسیدپاشی(۱) شهدای کربلا(۱) فیروزابادی(۱) شهیدچمران(

 

صیاد,صیاد شیرازی,شهید صیاد,ویژه نامه صیاد,علی صیاد شیرازی,سپهبد علی صیاد شیرازی,شهید شیرازی,وصیت نامه صیاد,شهادت صیاد,شهادت

سلام  و درود  بر روان پاک و مطهر مالک اشتر علی زمان صیاد شیرازی که  از سوی  شقی ترین و بد نام ترین  فرقه بشهادت رسیدند البته به کوری همه دشمنان داخلی و خارجی امروزه هزاران نفر صیاد گونه  به تاسی و الگو گیری از  این شهید عزیز, در بطن ارتش ج.ا.ا سر بر افراشتن ودر خدمت  مردم عزیز و ولایت امر هستند


روحش شاد راهش پر رهروباد

 

  ادامه مطلب  
   + حسن - ۳:۱٦ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢ اردیبهشت ،۱۳٩٥

تقویت توان نظامی و موشکی .....

رهبر  انقلاب؛ دشمنان مدام در حال تقویت توان نظامی و موشکی خود هستند؛ در این شرایط چطور می گوییم روزگار موشک گذشته است؟!  ۹۵/۱/۱۱

#رژیم_صهیونیستی :
هزینه نظامی رژیم صهیونیستی که در سال 2001 معادل 2.11 میلیارد دلار بود در سال 2015 به 15.6 میلیارد دلار ارتقا یافت.
این میزان اعتبار به نسبت جمعیت،جغرافیا و درآمد این رژیم، حداقل شش برابر هزینه نظامی کشورهای اروپایی عضو ناتو است.
(اعضای اروپایی ناتو مجموعا 180 میلیارد دلار یورو هزینه نظامی دارند که دومین هزینه نظامی پس از هزینه نظامی موشکی 682 میلیارد دلاری آمریکا به شمار می رود.)
پیش بینی می شود بودجه نظامی رژیم صهیونیستی تا سال 2020 به 80 میلیارد دلار برسد.

#عربستان_سعودی:
عربستان سعودی در سال 2013 میلادی با افزایش 14 درصدی بودجه نظامی خود در مقایسه با سال 2012، و رساندن آن به 67 میلیارد دلار بیشترین هزینه موشکی نظامی را در میان کشورهای خاورمیانه داشته است.
این بودجه از هزینه نظامی کشورهایی هم چون فرانسه، بریتانیا و ژاپن بیشتر است.

#ترکیه:
این کشور طی یک دهه گذشته سالانه حدود 4 میلیارد دلار برای توان موشکی و نظامی خود هزینه کرد.
هزینه نظامی ترکیه در چند سال اخیر با ارتقایی چشم گیر به سالانه 18 تا 25 میلیارد دلار در سال رسید و پیش بینی می شود تا سال 2023 دو برابر شود.

   + حسن - ۳:۱٥ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢ اردیبهشت ،۱۳٩٥