20 واژه پرکاربرد دربیانات مقام معظم رهبری

 

مدیر عامل یک شرکت عرضه کننده نرم افزار تبدیل گفتار فارسی به نوشتار گفت: با استفاده از این نرم افزار 20 واژه از پرکاربردترین واژگان در بیانات رهبر معظم انقلاب استخراج شده است.

به گزارشدلاوران ایران زمین به نقل از ایرنا مدیر عامل شرکت دانش بنیان 'عصر گویش پرداز' روز سه شنبه در حاشیه رونمایی از سامانه تبدیل گفتار فارسی به نوشتار؛ ویژه بیانات مقام معظم رهبری، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در تهیه این نرم افزار، متون فرمایشات آیت الله العظمی خامنه ای از ابتدای انقلاب اسلامی و همچنین سخنرانی معظم له از سال 1370 تا 1393 مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

دکتر هادی ویسی افزود: براساس نتایج این تحلیل گفتمان، به ترتیب واژگان 'اسلامی'، 'ملت'، 'کشور'، 'کار'، 'اسلام'، 'ایران'، 'وجود'، 'انقلاب'، 'دنیا' ، 'سال'، 'نظام'، انسان'، 'امام'، 'دشمن' ، 'حرکت' ، 'روز' ، 'خدا' ، 'جمهوری' ، 'الهی' و 'بزرگ' بیشترین کاربرد را در فرمایشات مقام معظم رهبری داشته اند.

وی خاطرنشان کرد: تعداد کلمات و واژه های خاص که در بیانات رهبر انقلاب به کار رفته، حدود 60 هزار کلمه است که رقم بزرگی به حساب می آید زیرا به طور معمول، هر فرد عادی در محیطی مانند یک شهر کوچک در طول زندگی خود به طور متوسط با کمتر از 10 هزار کلمه سر و کار دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران ادامه داد: بررسی مجموعه آثار ویلیام شکسپیر نشان می دهد که کل کلماتی که این شاعر و نویسنده مطرح در آثار خود استفاده کرده، حدود 30 هزار کلمه است و تعداد کلمات به کار رفته در بیانات مقام معظم رهبری، نشاندهنده حجم وسیع واژگان و غنای کلماتی است که ایشان به آنها سر و کار دارند.

نسل جدید نرم افزار تبدیل سامانه گفتار فارسی به نوشتار امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین 'حبیب محمدنژاد' مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی شریف، رونمایی شد.

 

   + حسن - ۳:۳٦ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٧ فروردین ،۱۳٩٥

پروژه‌های ضدامنیتی علیه ایران ....

تجربه‌ی تاریخی نشان می‌دهد که نظام سلطه در آستانه‌ی برگزاری انتخابات، پروژه‌های ضدامنیتی را علیه جمهوری اسلامی ایران کلید می‌زند. مه به برخی از آنها اشاره می شود. طرح‌های دشمن به‌ اقتضای ماهیت شرایط، متفاوت است و حسب شرایط یکی از آن‌ها یا ترکیبی از آن‌ها را به کار می‌گیرد. از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به چند مورد زیر که در ایام انتخابات‌های گذشته نیز انجام شده اشاره کرد:

۱. نفی ماهیت اجتماعی انتخابات: با توجه به اینکه اهمیت انتخابات به کاربست قدرت اجتماعی در حوزه‌ی مدیریت سیاسی برمی‌گردد، دشمن تلاش می‌‌کند تا انتخابات را در کشور مقوله‌ای صوری نشان دهد که نمی‌تواند سرنوشت سیاسی را تحت‌تأثیر قرار دهد. در این فضا، مباحثی از این قبیل شایع می‌شود که همه‌چیز از قبل شکل گرفته و انتخابات بی‌تأثیر است. در مقابل این سیاست، بایستی تاریخ تحول جمهوری اسلامی و نقش سازنده‌ی دوره‌های مختلف انتخابات در آن تبیین شود تا اینکه مشخص گردد که در جمهوری اسلامی، اداره‌ی جامعه به انتخاب مردم متکی بوده و هست. به عبارت دیگر، انتخابات منصه‌ی ظهور اراده و قدرت مردم است و این رویکرد اجتماعی لازم است برجسته شود

۲. نفی ضرورت: در این رویکرد، تلاش می‌شود که رأی افراد غیرضروری نشان داده و چنین شایع شود که به‌قدر کفایت دیگران حضور دارند و لذا نیازی به مشارکت ما نیست. بعضاً نیز این عدم ضرورت به‌دلیل نبود فرد یا کاندیدای خاصی توجیه می‌شود. درهر‌حال باید دانست که مشارکت حدومرز ندارد و لذا حضور بیشتر به واقعی‌تر شدن نتایج کمک می‌کند. لذا راهکار مقابله با این سیاست، نشان دادن نقش افراد در کلان انتخابات است. این موضوع باید تبیین شود که هر فرد در انتخابات ارزش خاص خود را دارد.

۳. نفی سلامت: در این رویکرد سعی می‌شود تا فرایند انتخابات نفی شود و در مجموع، اقدامی ناقص یا یک‌سویه ترسیم شود که نمی‌تواند اراده‌ی عموم را نشان دهد. در مقابل این رویکرد، لازم است شفافیت حقوقی و قاطعیت مدیریتی در اجرای قانون ملاک باشد تا هیچ‌کس نتواند حریم حق‌الناس را نقض کند. در مجموع، اتخاذ سیاستی مبتنی بر قانون‌گرایی، عدالت، انصاف و شفافیت، می‌تواند ابزارهای دشمنان را در فضای مجازی و عینی، ناکارآمد سازد.


   + حسن - ۳:۳۳ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٧ فروردین ،۱۳٩٥

با دلی آرام و قلبی مطمئن .....

   + حسن - ۳:۳۱ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٧ فروردین ،۱۳٩٥

گناه نکنید

   + حسن - ۳:۳۱ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٧ فروردین ،۱۳٩٥

مهمان‌نوازی دانشگاه‌های ایران برای جاسوسان ارشد آمریکا ....

 
«آلن گودمن» که سابقه جاسوسی علمی در سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) را دارد پس از سفر به ایران و بازدید از پژوهشگاه‌های و دانشگاه‌های کشورمان گفت:«حسن‌نیت به‌شدت زیادی در فضای آموزشی ایران نسبت به آمریکا موج می‌زند! این وضعیت، سنگ بنایی است که می‌توان همکاری‌های جدید آموزشی را بر آن استوار کرد.»

 رهبر انقلاب در صحبت‌های خود درباره هرگونه رابطه ایران با آمریکا، بارها و بارها نسبت به دو نکته به طور خاص هشدار داده‌اند: مقابله با نفوذ آمریکایی‌ها و عدم اعتماد به آن‌ها. اطلاعاتی که سردار سرلشکر دکتر «محسن رضایی» دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام فاش کرد، نشان می‌دهد که نه‌تنها نفوذ آمریکایی‌ها و اعتماد به آن‌ها در فضای علمی کشور در شرف ورود به مرحله‌ای تازه است، بلکه ظاهراً برخی مقامات دانشگاهی در کشورمان با مهمان‌نوازی ویژه‌ای که از ایرانی‌ها سراغ داریم، به استقبال تلاش‌های جاسوسان آمریکایی برای براندازی در کشورمان رفته‌اند. سفر هیئتی به ظاهر علمی از آمریکا (که در رأس آن‌ها عضو سابق سازمان سیا قرار داشت) به کشورمان و بازدید آن‌ها از دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های مهم ایران، باید زنگ خطری باشد که امیدواریم برای دولت به صدا درآمده باشد و یا دست‌کم از این پس به صدا دربیاید.

مهمان‌نوازی ایرانی از جاسوسان آمریکا
رد و بدل شدن لبخندهای دوستانه میان «آلن گودمن» (دوم از چپ)

  ادامه مطلب  
   + حسن - ۳:۱٥ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٧ فروردین ،۱۳٩٥