قتدار ارتش جمهوری اسلامی ایران در رزمایش مشترک محمد رسول الله (ص)

 امیر سرتیپ موسوی، جانشین فرمانده کل ارتش گفت: مرحله اصلی رزمایش محمدرسول الله از چهارم دی ماه با رمز محمد رسول الله(ص) آغاز و تا روز 10دی با حضور یکان‌های زمینی،پدافندی،هوایی و دریایی برگزار و در آن اقتدار ارتش جمهوری اسلامی ایران به نمایش در خواهد آمد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیرسرتیپ سید عبدالرحیم موسوی، جانشین فرمانده کل ارتش در نشست خبری که به مناسبت انجام رزمایش بزرگ ارتش جمهوری اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: رزمایش به نام حضرت محمد رسول الله نامگذاری شده و مرحله اصلی آن ازچهارم دی ماه آغاز و در روز 10 دی با رژه یکان های زیرسطحی، سطحی و هوایی و با نمایش قدرت به پایان خواهد رسید.

 وی ادامه داد: در این رزمایش‌ نیز مانند دیگر رزمایش ها پیش‌بینی‌های لازم انجام شده و گسیل نیروها زودتر صورت گرفته و هم اکنون رزمندگان ارتش مشغول انجام وظایف خود در محل رزمایش هستند.

 جانشین فرمانده کل ارتش تصریح کرد: وسعت منطقه رزمایش حدود دو میلیون و کیلومتر مربع (850 هزار مایل مربع) که در دریا از مدار 10 درجه از شمال اقیانوس هند تا شرق تنگه هرمز و در بخش زمینی بخش اعظمی از استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان است. 

 وی با اشاره به حضور یکان‌های مختلف زمینی، دریایی و پایگاه‌های نیروی دریایی سپاه و یکان های احتیاط بسیج استان سیستان و بلوچستان در رزمایش گفت: متخصصان وزارت دفاع در بخش‌هایی که لازم باشد و به جهت بررسی های سامانه‌هایی که در ساخت آن نقش داشته اند حضور پیدا کرده و آنها را بررسی می‌کنند. 

 امیرسرتیپ موسوی با اشاره به این که در این رزمایش براساس تهدیدات، یکان‌ها به صورت واقعی وارد عمل می‌شوند، تاکید کرد: قدرت اصلی ما معنویت محوری و ولایت مداری بوده اما برای ارتقای آمادگی رزمی و توان دفاعی در برابر تهدیدات هر آنچه که از امکانات مادی نیاز داریم فراهم کرده و تاکتیک‌های نوین و عملیات‌های مشترک را منطبق برتهدید تمرین می‌کنیم و در این رزمایش آنچه را که مانع پخش ندارد توسط رسانه‌ها پخش می‌شود و بقیه در سوابق موجود باقی مانده و زمانی که مانع پخش آن برطرف شد پخش خواهد شد.

  جانشین فرمانده کل ارتش ادامه داد: نکته جدید در این رزمایش به منظور انتقال هرچه کاملتر و واقعی‌تر تجربه به افسران جوان تر این است که در کنار هر قرارگاه نیروهای جوانی نیز حضور داشته و به نحوی در فرماندهی رزمایش وظایف پیش‌بینی شده را انجام می دهند.


  ادامه مطلب  
   + حسن - ۱٠:٠٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٧ آذر ،۱۳٩۳

نماز...

   + حسن - ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٦ آذر ،۱۳٩۳

نماز...

   + حسن - ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٦ آذر ،۱۳٩۳

نیروی دریایی مایه آبرو و عزت .....

 


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدارشان با فرماندهان نیروی دریایی به مناسبت روز نیروی دریایی با اشاره به مرزهای گسترده آبی کشور و سرمایه‌گذاری وسیع دشمن در این منطقه، فرمودند: نیروهای مسلح بدون در نظر گرفتن محاسبات سیاسی، آمادگیهای خود را دائماً افزایش دهند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح یکشنبه در دیدار جمعی از فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی ارتش، روحیه مقاومت و ایستادگی را مایه آبرو و اعتبار نیروهای مسلح خواندند و خاطرنشان کردند: نیروی دریایی باید با افزایش روزآمد آمادگیها و تواناییهای نظامی، و همچنین تقویت انگیزه‌های ایمانی و روحیه فداکاری، نقش بزرگ و مهم خود را در حفظ امنیت ملی و دفاع عمومی و حفاظت از حصار مستحکم کشور استمرار دهد.فرمانده کل قوا، تقویت روزافزون روحیه ی عزم و آمادگی برای فداکاری را ضروری برشمردند و گفتند: درس قرآن کریم به ما این است که اگر ایمان قوی و روحیه ایستادگی وجود داشته باشد، حتی با امکانات و تجهیزات محدود نیز امکان غلبه و پیروزی بر دشمن وجود دارد.ایشان با اشاره به مرزهای گسترده آبی کشور و سرمایه‌گذاری وسیع دشمن در این منطقه، خاطرنشان کردند: نیروهای مسلح ما باید بدون در نظر گرفتن محاسبات سیاسی، آمادگیهای خود را دائماً افزایش داده و با شناسایی خلأهای خود و همچنین بررسی امکانات و نقاط ضعف دشمن، برنامه‌ریزی های راهبردی انجام دهند.حضرت آیت الله خامنه‌ای، دوران صلح را فرصت مغتنمی برای خدمت نیروهای مسلح در بخشهای علمی، سازندگی و افزایش بازدارندگی خواندند و گفتند: مسئله آبادسازی سواحل مکران نیز جزء همین کارهای اساسی است که باید با همکاری دولت، برنامه‌های مورد نظر در این منطقه با سرعت بیشتری دنبال شود.فرمانده کل قوا در پایان سخنان خود با اشاره به فداکاریهای نیروی دریایی در مقاطع مختلف بخصوص در دوران دفاع مقدس، افزودند: نیروی دریایی هم برای نیروهای مسلح و هم برای کشور مایه آبرو و عزت بوده و یاد شهدای این نیرو از جمله شهدای فداکار ناوچه پیکان همواره در تاریخ این کشور ماندگار خواهد بود.پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب، امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن گرامیداشت سالروز هفتم آذر گفت: ارتقای آمادگی رزمی و توان رزمی نداجا، افزایش سطح ایمنی، تمرکز بر آموزش های علمی، اثبات اقتدار نیروی دریایی در عرصه عمل و انتقال فرهنگ اسلامی ایرانی به آن سوی مرزهای سرزمینی، حضور اثربخش در آب‌های آزاد و کمک به کشتی های سایر کشورها و استقرار نیروی دریایی در سواحل مکران با هدف آباد سازی منطقه از جمله اقدامات و برنامه های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده است

   + حسن - ٩:٥٧ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۱ آذر ،۱۳٩۳

ایران بدون ورود به پیمان های منطقه ای حضور خود در آب های دور دست را حفظ کرده است

 

 
فرمانده کل ارتش با اشاره به اقتدار نیروی دریایی گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بدون ورود به پیمان های منطقه ای و وابستگی به کشورهای دیگر حضور خود را در آبهای دور دست مقتدرانه حفظ کرده است.

به گزارش ایرنا، امیر سرلشکر 'عطاالله صالحی' روزدوشنبه در آیین الحاق تجهیزات آماده به کار نداجا در بندرعباس در گفت وگو با خبرنگاران افزود: در حالیکه کشورهای دیگری که در این ماموریت ها حضور پیدا می کنند عضو پیمانهای منطقه ای هستند نیروهای مسلح ایران مستقیم و با استفاده از فن آوری متخصصان داخلی و از خود گذشتگی دلیرمردان خود توانسته اند در آب هاب دوردست‌ها حضوری مقتدرانه داشته باشند.

وی گفت که مبارزه با دزدان دریایی و نجات دهها شناور بزرگ و کوچک تنها بخش کوچکی از عملکرد آنان است.

فرمانده کل ارتش افزود: پیام ما به کشورهای دیگر و به خصوص منطقه با تاکید برحفظ منافع ملی چیزی جز روحیه صلح طلبی و دوستی نیست.

وی گفت: به همت و تلاش متخصصان، امروز همه فن آوری های مورد نیاز خودمان را شامل سطحی، زیر سطحی و بالگردی را به بهترین موشک های کروز و انواع توپ مجهز کرده ایم که این قدرت دریایی ما را افزایش می دهد.

   + حسن - ٩:٥۳ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۱ آذر ،۱۳٩۳

هدید داعش به آغاز جنگ در خیابان‌های اروپا

 

درحالی‌که پرچم سیاه داعــــــش اکنون در ۳۲۰ کیلومتری سواحل جنوبی اروپا دیده می‌شود، در ویدئویی جدید ۴ عضو فرانسوی این گروه خواستار پیوستن اروپایی‌های دیگر به آنها و عملیات تروریستی در خاک فرانسه شدند.

چند روز پس از آنکه مقام‌های فرانسه 2تبعه این کشور را در فیلم سر بریدن پیتر کاسیگ و ۱۸ نظامی سوری شناسایی کردند انتشار این فیلم بار دیگر نظرها را به اعضای اروپایی این گروه تروریستی جلب کرده است.در ویدئویی که گروه داعشمنتشر کرده اعضای این گروه که به زبان فرانسه حرف می‌زنند با آتش زدن پاسپورت‌های فرانسوی خود از دیگران می‌خواهند که به آنچه نبرد در خیابان‌های فرانسه خوانده‌اند بپیوندند.حداقل ۳ تا ۵ هزار خارجی در داعش فعال‌اند که اتباع کشورهای مختلف اروپا ازجمله فرانسه، انگلیس هستند و در میان آنها ۱۰۰ اسپانیایی نیز دیده می‌شوند.

در این ویدئو با عنوان «منتظر چه هستید؟» اعضای داعش از فرانسوی‌های دیگر می‌خواهند که به عراق و سوریه بیایند یا اگر نمی‌توانند در داخل فرانسه یا شهرهای دیگر اروپا دست به عملیات بزنند. در ویدئو منتشر شده یکی از اعضای داعش درحالی‌که مدارک هویت فرانسوی خود را به داخل آتش می‌اندازد می‌گوید: ما اعتقادی به شما و پاسپورت‌تان نداریم. اگر به اینجا بیایید با شما می‌جنگیم. یکی دیگر از اعضای داعش مشهور به ابواسامه الفرانسی هم از مسلمانان فرانسه که هنوز به داعش نپیوسته‌اند انتقاد می‌کند.

این در حالی است که گروه تروریستی داعش به تازگی شهر درنه لیبی را تصرف کرده‌ است که این گروه را در فاصله ۳۲۰ کیلومتری با سواحل اروپا قرار می‌دهد. شهر درنه با حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در ساحل دریای مدیترانه و نزدیکی مرز مصر قرار دارد. دولت فرانسه به‌صورت رسمی اعلام کرده که حداقل هزار نفر از اتباع این کشور در عملیات‌های گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه حضور دارند. در ویدئو قتل پیتر کاسیگ به همراه ۱۸ نظامی سوری 2تبعه فرانسه عضو داعش به نام‌های میکائیل دوس سانتوس و ماکسیم اوشارد ۲۲ ساله شناسایی شده‌اند.

مسئله‌ای که باعث نگرانی مقام‌های فرانسه شده این است که این افراد از خانواده‌های مسلمان فرانسه نبوده‌اند و به‌صورت ناگهانی جذب داعش شده‌اند. به گفته مقام‌های فرانسه ماکسیم اوشارد از خانواده‌ای متوسط در نورماندی فرانسه بوده که در ۱۷سالگی از طریق سایت‌ها جذب گروه‌های افراطی شده است.

این ویدئو تنها یکی از دعوت‌های داعش برای جذب افراد کشورهای اروپایی به این گروه تروریستی است. در ویدئوی وحشتناک سر بریدن ۱۸ نظامی سوری و یک امدادگر آمریکایی علاوه بر 2فرانسوی، 2تبعه انگلیس و یک تبعه بلژیک هم تاکنون شناسایی شده‌اند. در این ویدئو تنها یکی از قاتلان که با لهجه انگلیسی خود با نام جان جهادی شناخته می‌شود صورت خود را پوشانده است.

علاوه بر این فرد، یک انگلیسی دیگر و یک تبعه بلژیک شناسایی شده‌اند که در کنار اعضای فیلیپینی این گروه ایستاده‌اند. یک نظرسنجی که به تازگی در فرانسه انجام شده نشان می‌دهد که ۱۵ درصد از جمعیت این کشور به‌ویژه نسل جوان با اقدام‌های داعش علیه اروپا موافق هستند! براساس نظرسنجی مؤسسه ICM همچنین ۱۱ درصد جمعیت ۳۵ تا ۴۴ ساله انگلیس و ۴ درصد جمعیت ۲۵ تا ۳۴ ساله آلمان نظر مثبتی نسبت به داعش دارند. در آخرین ویدئو سربریدن‌های داعش برای نخستین بار اعضای این گروه بدون نقاب ظاهر شده‌اند که اروپایی‌ها نقش پررنگی در میان آنها دارند. داعش اکنون نشان داده قصد دارد جنگ روانی و عملیاتی خود را در اروپا گسترش دهد.

 

   + حسن - ۸:٥۳ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٦ آذر ،۱۳٩۳

رونمایی از ۶ ناو موشک‌انداز و الحاق ۳ بالگرد ضدزیردریایی و سطحی در ۱۰ آذر

فرمانده نیروی دریایی ارتش از رونمایی ۶ ناو موشک‌انداز و الحاق ۳ بالگرد ضد زیردریایی و سطحی و یک هواناو به این نیرو خبر داد.
خبرگزاری فارس: رونمایی از ۶ ناو موشک‌انداز و الحاق ۳ بالگرد ضدزیردریایی و سطحی در ۱۰ آذر

امیر حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش طی سخنانی اظهار داشت: ما تا مدار 10 درجه حضور پیدا کرده‌ایم و تمام تحرکات را رصد و مرزها را کنترل می‌کنیم.

سیاری تأکید کرد: تا امروز نزدیک 2 هزار کشتی را اسکورت کرده و 150 مورد درگیری شدید داشته‌ایم که در این راستا 22 کشتی خارجی را نجات داده‌ایم.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش دریایی ولایت 93 در اواخر آذرماه گفت: این رزمایش را از مدار 10 درجه شروع می‌کنیم و آن را توسعه داده‌ایم. همچنین در این رزمایش پدافند هوایی، نیروی هوایی ارتش، بسیج و سپاه نیز حضور دارند.

سیاری با اشاره به حضور ناوگروه‌های چینی و روسی در سواحل ایران اظهار داشت: وقتی ما با این ناوگروه‌ها تمرین مشترک انجام می‌دهیم یعنی باید هم‌وزن و ویژگی‌های مشترکی داشته باشیم. لذا آنها نیروی دریایی ما را قبول دارند و توانمندی ما را در شمال اقیانوس هند پذیرفته‌اند و حاضرند رزمایش‌های بزرگتری را با ما انجام دهند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تأکید کرد: در روز دهم آذر ماه در بندرعباس 6 فروند از ناوهایی که مجهز به سامانه‌های موشکی سطح به سطح برد کوتاه، متوسط و بلند شده‌اند، رونمایی خواهد شد.

وی افزود: همچنین در این روز 2 فروند بالگرد ضد زیردریایی و یک فروند بالگرد ضد سطحی که تعمیر اساسی شده است به نیروی دریایی الحاق می‌شود. از طرفی یک فروند هواناو نیز به یگان نیروی دریایی خواهد پیوست.

سیاری در پایان اظهار داشت: ما باید ساخت ناوشکن‌های مناسب برای حضور در اقیانوس‌ها را در دستور کار قرار دهیم.

منبع : فارس نیوز

   + حسن - ۸:٤٧ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٦ آذر ،۱۳٩۳